/Files/images/синиця чубата.jpg

ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРИРОДООХОРОННА АКЦІЯ "ПТАХ РОКУ" 2021

Синиця чубата

Parus cristatus

https://bird-ukraine.pp.ua/index.php/svit-ptakhiv-ukrainy/ptakhy-lisiv/38-lophophanes-cristatus

Умови проведення
районного етапу Всеукраїнської акції „Птах року”

Науково-пропагандистська акція "Птах року", вже тринадцять років поспіль проводить Українське товариство охорони птахів і Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, дуже популярна серед педагогів, школярів, юннатів України.

Мета цієї акції – привернення уваги широкої громадськості до проблеми охорони конкретних видів птахів, передусім тих, що знаходяться під загрозою, та зібрати деяку наукову інформацію (поширення, чисельність, деякі аспекти біології виду).

У 2021 році птах року – Синиця чубата

Кожен рік Товариство розповсюджує листівки-анкети присвячені „Птаху року”, в яких міститься стисла інформація щодо зовнішнього вигляду, біологічних особливостей, місць розповсюдження птахів, а також анкета учасника акції. І хоча акція вже стала традиційною, але завжди в ній є щось нове – тому, що кожного року обирається інший вид птаха.
Вимоги до робіт:

Роботи можуть бути виконані індивідуально чи у складі команди.

Окрема категорія - роботи вчителів (керівників гуртків): сценарії масових заходів в рамках акції, методичні розробки занять, ігор, вікторин тощо.

При оформленні роботи на титульній сторінці необхідно чітко вказувати: область, район, клас, навчальний заклад, своє прізвище та ім'я (індивідуальні роботи) чи назву гуртка, творчого об'єднання (для колективних робіт), прізвище та ім'я керівника.

Роботи дітей:

Письмові роботи (реферати, спостереження, розповіді, казки, вірші тощо) надсилайте в паперовому та електронному вигляді. Ми будемо раді отримати роботи в електронному вигляді - на електронну пошту або електронних носіях (дисках). Такий спосіб допоможе заощадити папір і збереже природу!

Прагніть зменшити вплив на довкілля, потурбуйтеся, щоб в оформленні роботи було якомога менше різноманітного пластику - папок, прозорих плівок тощо, натомість використовуйте паперові папки й альбоми. Екологічний підхід до оформлення роботи оцінюватиметься окремо.

У рефератах і описах виду не забувайте зазначати першоджерело (автора, книгу, журнал, адресу веб-сторінки) як у самому тексті, так і в списку літератури. А також підписуйте всі фотознімки, наведені у роботі.

Не хвилюйтеся, якщо не всі знімки будуть супер професійними, головне що вони ілюструватимуть вашу активну роботу. Фотографії, що не висвітлюватимуть Вашу особисту участь в акції, до уваги братися не будуть.

Малюнки й інші поробки надсилайте в натуральному вигляді звичайною поштою.

Літературні твори для характеристики птаха бажано використовувати власні, написані вами разом з батьками, керівниками гуртків, вчителями. У випадку використання інших творів, в роботі необхідно обов'язково вказати на його автора.

При проведенні спостережень за птахами необхідно дотримуватися правил спостереження за птахами в природі. Не забувайте про обережність в поведінці. Адже ваша необачна поведінка при спостереженні (особливо під час гніздового періоду) може призвести до того, що птах покине гніздо.

Чітко зазначайте своє прізвище та ім’я, вік, школу, адресу, а також прізвище, ім’я, по-батькові керівника роботи. Роботи з поміткою «Птах року» на районний етап надсилайте до 1 жовтня на адресу ЕТЦ (м. Хуст, вул. Карпатської Січі 13/15) та на e-mail: zag.etc.khust@gmail.com або rayetc.khust@ukr.net

Кiлькiсть переглядiв: 2972